A végtelen jel (∞) története az ókori matematikai és filozófiai gondolkodásra nyúlik vissza. Az első nyomai az ősi görög filozófusok és matematikusok munkáiban találhatóak, akik a végtelen fogalmát már hosszú évszázadokkal ezelőtt tanulmányozták. Az ősi görögöknél a végtelen nem volt konkrét szám, hanem inkább egy filozófiai eszme, amelyet a „apeiron” kifejezés jelentett, amely „határtalan” vagy „kimeríthetetlen” jelentésű.
A modern végtelen jel, ahogy ma ismerjük, 1655-ben jelent meg először. Az angol matematikus, John Wallis volt az, aki ezt a szimbólumot bevezette. Wallis a végtelen fogalmát szeretné reprezentálni, és a jel, amelyet választott, a lemniscate formájú volt, amely egy végtelenített nyolcast ábrázolt. Az ő kezdeményezésére a jel gyorsan elterjedt a matematikai közösségben, és a végtelen matematikai szimbólumaként fogadták el.
A végtelen jel a következő évszázadokban a filozófiai és tudományos diskurzusokban is szerepet kapott, és az idők során a végtelen fogalmának sokféle értelmezése formálódott meg. A jel használata a 19. században tovább bővült, amikor a matematikai és fizikai elméletekben, mint például a kalkulusban, az asztrofizikában és a kvantummechanikában, egyre nagyobb jelentőséget kapott.
Ma a végtelen jel nemcsak a matematikai és tudományos területeken található meg, hanem a művészetekben, a filozófiában és a popkultúrában is gyakran előfordul. Széleskörű használata és jelentősége azt tükrözi, hogy a végtelen fogalma az emberi gondolkodás egyik alapvető és lenyűgöző aspektusa maradt.
A végtelen jel jelentése
A végtelen szimbólumot több mint ezer éve használják, és az örökkévalóságot képviseli az univerzumban és a környező kozmoszban.
Néha lemniszkátusnak is nevezik, és egy olyan vonalat jelöl, amely soha nem ér véget.
Ez a karakter egy folyamatos mozdulattal lerajzolható, az óramutató járásával megegyező és az óramutató járásával ellentétes irányú hurkok libikókamozgásával.
Ezek a hurkok az ellentétek egyensúlyát tükrözik: férfi és nő, nappal és éjszaka, sötét és világos.
Mivel a lemniszkátus körei szomszédosak, a jel ezen ellentétes erők egyenlőségére utal. A jel megtestesíti a nemiség gondolatát, és a teljességet és a befejezettséget is jelenti.
Úgy néz ki, mint a 8-as szám vízszintes változata, a végtelen jel a végtelen és korlátlan örökkévalóság fogalmát képviseli.
Ezért úgy gondolják, hogy ez a szimbólum a 8-as számból származik. Ez a szám az örökkévalóságot, az egyensúlyt és a kozmikus rendet szimbolizálja, és mindig is nagyon fontos szimbólum volt számos ősi kultúrában, különösen a Távol-Keleten.
A végtelen szimbólum eredeti jelentése a férfi és a nő egyesülésére, a kettősségre és a tökéletességre vonatkozik. Ez azt az indiai és tibeti hagyományt követi, hogy a végtelen szimbólumot a férfi és nő közötti egyensúly kifejezéseként használják.
A modern időkben a végtelen jelének számos nagyon népszerű felhasználása létezik, például ékszertervezésben, tetoválásban, ruházatban, dekorációban, kiegészítőkben és még sok másban.
Ez a szimbólum különleges és nagyon erős jelentéssel bír a szerelmespárok számára, mivel úgy gondolják, hogy az örök szerelem ígéretét képviseli.
A végtelen jel gyógyító szerként is használható. A lemniszkát szimbólumként való megjelenítésével vagy megrajzolásával bármely testrészen használhatjuk, ahol egyensúlyra és harmóniára van szükség.
Amikor rosszul érezzük magunkat, felírhatjuk egy végtelen jelre, hogy „egészség” és magunkkal vihetjük.
Hatása bőrünk energetikai mezőjén keresztül és egész belső lényünkön keresztül érezhető. Segíthet fontos döntések meghozatalában is, és segíthet megtalálni a belső erőnket.
De a végtelen jel több, mint erőforrás, sok olyan varázslatos történet létezek erről a csodálatos szimbólumról, amiről sokan nem is tudunk.
1. Az isteni hatalmat jelképezi
A végtelen szimbolikája Uadzset a földhöz kötődő istennő volt, és kígyó formában ábrázolták, rendszerint kobraként.
Uadzset istennő Alsó-Egyiptom provinciális és védőistennője, valamint az egyiptomi királyság szimbóluma. Az Uadzset-t általában Isten hatalmának jelképeként ismerik, amelyet a fáraók vagy istenek és istennők viselnek.
A fáraók megkoronázása alatt az ember nem volt király vagy királyné, amíg meg nem koronázta őket ez az isteni kígyó. Ez a szimbolikus cselekedet azt jelenti, hogy ha valaki nem ismeri fel a benne rejlő isteni erőt, soha nem lesz igazi ereje.
Uadzset a Nílus istennője is. Az ókori Egyiptomban a Nílus nemcsak folyó volt. Minden áldást és isteni ajándékot jelképezett, amely Istentől származik.
Ráadásul a Nílus a Tejút „tükre” volt, tükrözve az áldásokat ezen a földön túl, ezen a birodalmon túl.
Érdekes módon a Nílus sem csak ehhez a birodalomhoz kötődött, nemcsak a világűrhöz, hanem a túlvilághoz is. Amikor bizonyos asztrológiai igazodások végbemennek, az alvilág kapui kinyílnak vagy bezáródnak.
2. Ureusz
Az Ureusz egy ókori egyiptomi védelem szimbóluma, amelyet egy támadó arany kobra formájában ábrázolnak. Valószínűleg az ókori egyiptomi Iaretig nyúlik vissza, ami azt jelenti, hogy „feltámadt”.
A kígyó szimbolikusan a ∞ pozíciót foglalja el. A feltámadt Ureusz, a nap szeme készen áll arra, hogy igényt tartson hatalmára, és megvédje azt, amit meg kell védeni.
Tehát készen áll a sötétség és a feledés elleni küzdelemre. Ezért a végtelenség szimbóluma végtelen élettapasztalatunk és inkarnációink szimbóluma, arra hív minket, hogy Ureuszként emelkedjünk fel, ismerjük fel istenségünket és igényt tartsunk varázslatunkra.
3. Uroborosz
Az Uroborosz egy ókori egyiptomi jelkép, amely egy saját farkába harapó kígyó egy zárt kört alkotva.
Az Uroboroszt az örök élet szimbólumaként használják, amely a születés, a halál és az újjászületés végtelen körforgását jelképezi. Ez az ősi szimbólum a végtelenség szimbólumának is nagyon valószínű alapja, mert találóan ábrázolja a végtelent.
4. Az utolsó görög Omega betűből származik
Egyes tudósok azt állítják, hogy John Wallis az utolsó görög ω betűt használhatta forrásként a végtelen jel létrehozásához.
Ezenkívül a keresztény ikonográfiában Jézus Krisztust szimbolikusan az Alfa és az Omega (A és Ω) jelképeként ábrázolják, amely az idők kezdetét és végét jelenti.
Mivel azonban Isten és az idő végtelen, az omega (ω) betű lett a végtelenség szimbóluma, amely a végen túli folytonosságot jelöli.