SZPONZORÁLT TARTALOM
A mikrodermabrázió az egyik legnépszerűbb szépségápolási kezelés. Az 1980-as évek óta ismert, amikor is főleg bőrgyógyászok használták.
Jelenleg a mikrodermabráziót sikeresen végzik szépségszalonokban és wellness központokban is. Nem csoda, hiszen ez a non-invazív, mechanikus mikropeeling jelentősen javítja bőrünk megjelenését és eltávolítja annak tökéletlenségeit.
Az alábbiakban egy rövid összefoglalót mutatunk be erről a közkedvelt kozmetikai eljárásról. Ha érdekel, tarts velünk!
Mikrodermabrázió – mi az eljárás?
A nagyon jó vélemények, a látható hatások és a megfizethető ár miatt a mikrodermabrázió az egyik leggyakrabban választott kozmetikai kezelés manapság a hölgyek körében.
A mikrodermabráziót bőrcsiszolásnak is nevezik, ami egy mechanikai peeling módszer. Ez egy olyan eljárás, amelynek működése az epidermisz külső, elhalt rétegének mechanikus eltávolításán, hámlasztásán alapszik.
A bőrcsiszolás legmodernebb formája a gyémántszemcséket tartalmazó kezelőfejjel végzett vagy másnéven gyémántfejes mikrodermabráziós kezelés. A gyémántfejjel végzett kezelés során az egyenletes erősségű, szabályozott vákuum gyengéden beszívja a bőrt, majd a kozmetikus szakember a kezelőfejet az előírt irányokban mozgatja, így a gyémántszemcsék hatékonyan lecsiszolják az elhalt réteget az epidermisz felületéről.
A készülék a vákuum segítségével, folyamatosan visszaszívja a bőrről eltávolított elhalt hámsejteket a kezelt területről. A kozmetikai beavatkozás teljesen fájdalommentes, nincs szükség különös előkészületekre sem. Érzékeny bőrök esetében átmeneti irritációt hagyhat maga után, ami enyhe bőrpír formájában jelentkezhet, de általában néhány óra múlva magától elmúlik.
Nyáron nem ajánlott a kezelés, mert fényérzékennyé teheti a bőrt, ami pigmentfoltok megjelenéséhez vezethet, hiszen koptatjuk a felső hámréteget. Ezért még az őszi-téli időszakban végzett kúrakezelések során is ajánlott a kezelések végén, s a kezelések közt is a mindennapokban a fényvédő krém használata!
Mikor érdemes a mikrodermabráziós kezelést választanunk?
Elmondható, hogy a kozmetikai mikrodermabráziós kezelés nagyon sok esetben a legjobb választásnak bizonyul. Nézzük részletesen, mik azok a problémák, amelyeknél szenzációs és professzionális eredményeket érhetünk el ezzel az eljárással!
- Fakó, fáradt bőr, megfosztva a vitalitástól és ragyogástól – a mikrodermabrázió optimálisan táplálja és oxigénnel látja el a bőrt, ragyogóbbá, ápoltabbá és egészségesebbé teszi.
- A bőr progresszív öregedése – a mikropeeling csökkenti az enyhe ráncokat és javítja a bőr rugalmasságát, ezért különösen ajánlott azoknak, akik az öregedés első jeleivel küzdenek.
- Elszíneződés, hegek és striák – a kezelés serkenti a kollagén termelődését, aminek köszönhetően a sérült bőr rövidebb idő alatt cserélődik egészséges szövetekre.
- Akne, kitágult pórusok és mitesszerek – a mikrodermabrázió lehetővé teszi a bőr pórusainak mélytisztítását és az eltömődött faggyúmirigyek felszabadítását, amelyek az aknés elváltozások fő okozói.
A mikrodermabrázió tehát kiváló módja a pattanások, hegek kezelésének vagy egyszerűen csak a bőr felrissítésére, de alkalmazhatjuk más kozmetikai vagy bőrgyógyászati kezelések kiegészítéseként is – a mikropeeling fokozza a kozmetikumokban található hatóanyagok felszívódását, mint például a C-vitamin vagy a hialuronsav.
Milyen esetekben nem ajánlott a mikrodermabráziós eljárás?
Vannak olyan állapotok, amikor a kezelendő területen előrforduló bőrprobléma esetén a mikrodermabráziós kezelés nem javasolt, ezek pedig a következők: aktív rosacea, törékeny érelváltozások, szemölcsök, ekcéma, bőrgyulladás vagy nyílt seb.