Minden gyermek körülbelül egy évesen már ceruzát vesz a kezébe, és próbál különféle rajzokat készíteni. Ily módon igyekszik kifejezni a játék során szerzett minden tudását a környező világról.
A rajzolás hihetetlenül hasznos a gyermekek számára, elősegítik az általános fejlődést, türelmet, törődést és kitartást nevelnek a gyermekben.
A kisgyermekek iránti legnagyobb érdeklődést az állatok okozzák. Mai cikkünkben a nyuszi rajzok lesznek terítéken. Megmutatjuk hogyan lehet helyesen, lépésről-lépésre megrajzolni ezt a helyes kis állatot.
Az a tény, hogy ritkán látni őket a természetben, még érdekesebbé teszi őket. Gyengéd karizmájukkal és esztétikus megjelenésükkel természetesen tökéletesek rajz motívumának.
Nyuszi rajz – Hogyan rajzoljuk nyulat lépésről-lépésre?
Mielőtt nekiállnál a rajznak, nyomtass ki egy képet referenciaként az alábbi listánkból.
Tipp: A vázlat rajzolásakor használjunk H vagy HB ceruzát, és ügyeljünk arra, hogy ne nyomjuk rá túl erősen a papírlapra. Ez lehetővé teszi a segédvonalak és a hibák utólagos korrigálását.
- Első pillantásra egy nyuszifej rajzolása meglehetősen bonyolultnak tűnhet, de ha a motívumot geometrikus formákra bontjuk, könnyen megszerkeszthetjük a vázlatot.
- Ehhez rajzoljunk egy hosszúkás ellipszist a papír közepére, jelezve a nyuszi arcát. Ezután rajzoljunk két további ellipszist a fülekhez, az első ellipszis felső harmadától kezdve, és kissé kilógva. A kinyomtatott fénykép, segítségünkre lehet abban, hogy a fülek szöge megfelelő legyen.
- Egy másik ellipszis (ezúttal kinyújtva) jelzi a nyuszi arcát.
- A következő lépésben rajzoljuk be a nyuszi szemét, orrát és száját, valamint az állát. Használjuk az arc közepén lévő keresztet útmutatóként.
- Ezután kissé lágyítsuk a nyuszi körvonalait. Képzeljük el, hogy az ellipszisek összeolvadnak. A fülek alakját is módosíthatjuk picit. Ha elégedettek vagyunk a vázlattal, ki is radírozhatjuk az összes segédvonalat.